Mød vores sekretariat? medarbejder menneskerettighedsforkæmpere Kontakt Medarbejdere Ansatte

Vi er dansk afdeling af den globale bevægelse Amnesty International
01.
Medarbejdere
trine-christensen_bw.png

Generalsekretær Trine Christensen

Email: amnesty@amnesty.dk

poul.jpg (1)

Økonomichef Poul Danstrup Andersen

Email: pdandersen@amnesty.dk

portraet3.jpg

HR-chef Elisabeth Rasmussen

Email: erasmussen@amnesty.dk

Mobiliserings- og Fundraisingchef Henrik Nørgaard Egelind

Email: hnegelind@amnesty.dk

Dan Hindsgaul bw.png

Kommunikations- og policychef Dan Hindsgaul

Email: dhindsgaul@amnesty.dk

erik.jpg (1)

Senior International rådgiver Erik Jenrich Sørensen

Email: esoerensen@amnesty.dk

anita1.jpg

Sekretariatsleder Anita Andersen

Email: amnesty@amnesty.dk

Serviceteamkoordinator Lotte Broberg

Email: lbroberg@amnesty.dk

Receptionist Regitse Møller Nielsen

Email: rmnielsen@amnesty.dk

helle_jakobsen_portraet.jpg (1)

Programleder køn, kvinder og LGBTI rettigheder Helle Jacobsen

Email: hjacobsen@amnesty.dk

DSC_1327_500x500.png

Pressechef Malene Haakansson

Email: mhaakansson@amnesty.dk

stinne.jpg (1)

Teamleder - Policy Stinne Lyager Bech

Email: sbech@amnesty.dk

15b751f.jpg (1)

Teamleder - Mobilisering & Engagement Jesper Ravn

Email: jravn@amnesty.dk

alf-q.jpg

Teamleder Alf Qvistgaard

Email: aqvistgaard@amnesty.dk

claus-juul.jpg

Juridisk konsulent Claus Juul

Email: Cjuul@amnesty.dk

Sanne Borges_220x220.png

Seniorrådgiver, menneskerettigheder og erhverv Sanne Borges

Email: sborges@amnesty.dk

lisa.jpg (1)

Seniorrådgiver – Policy: Projektleder, Skriv for Liv Lisa Blinkenberg

Email: lblinkenberg@amnesty.dk

Simone.jpg

Politisk rådgiver Simone Hald

Email: shald@amnesty.dk

Elise.jpg

Politisk og juridisk rådgiver Elise Margrethe Bangert

Email: ebangert@amnesty.dk

Annette Stubkjæer.jpg

Politisk rådgiver Annette Stubkjær

Email: astubkjaer@amnesty.dk

Pedel Hussein Abdulle Farayare

Email: hfarayare@amnesty.dk

Manager for undervisning i menneskerettigheder Michel Banz

Email: mbanz@amnesty.dk

Projektleder i telemarketing Aleksandar Bruun Veljkovic Michelsen

Email: abvmichelsen@amnesty.dk

cropped_dsc_6267.jpg (2)

Pressemedarbejder Nora Rahbek Kanafani

Email: nkanafani@amnesty.dk

Roberto.jpg

Pressemedarbejder Roberto Zacharias

Email: rzacharias@amnesty.dk

cropped_dsc_6285.jpg (2)

Pressemedarbejder Bjarke Windahl Pedersen

Email: bwp@amnesty.dk

maria-grabowski.jpg

Projektleder Maria Grabowski - på barsel

Email: mgrabowski@amnesty.dk

john_2007.jpg (1)

Visuel Identitet & branding John Nielsen

Email: jweb@amnesty.dk

mette-vinggaard-hellerung.jpg

Senior projektleder for fonde og partnerskaber Mette Vinggaard Hellerung

Email: mvhellerung@amnesty.dk

katrine3220x220.jpg (1)

Kommunikationsrådgiver Katrine Lauritsen

Email: klauritsen@amnesty.dk

Kampagneleder Ina Holmgaard

Email: iholmgaard@amnesty.dk

marie.jpg (1)

Head of Social Marie Lykkebo Dreier

Email: mldreier@amnesty.dk

Amalie.jpg

Content manager Amalie Rolst Christensen

Email: archristensen@amnesty.dk

Videoproducer Jens Lundby Rasmussen

Email: jlrasmussen@amnesty.dk

rasmus220x220.jpg (1)

Fundraiser Rasmus Møller Jensen

Email: rjensen@amnesty.dk

Rebecca Gruner Epstein_220x220.jpg

Kommunikationskonsulent - på barsel Rebecca Grüner Epstein

Email: rgepstein@amnesty.dk

pernille.jpg (1)

Youthkoordinator Pernille Bækkel Jensen

Email: pbjensen@amnesty.dk

Activism organizer Sia Seidler

Email: sseidler@amnesty.dk

mirza1.jpg (1)

Direct Marketing Manger Mirza Bajramovic

Email: mbajramovic@amnesty.dk

tine-tm.jpg

Administrativ Koordinator i fundraising Tine Bonde Rasmussen

Email: tbrasmussen@amnesty.dk

victor1.jpg

Projektleder i Face2Face Victor Holm Simonsen

Email: vhsimonsen@amnesty.dk

lea.jpg (1)

Kommunikationskonsulent - på barsel Lea Bøttger Pedersen

Email: lbpedersen@amnesty.dk

Koordinator i Face2Face Danny Hyld

Email: dhyld@amnesty.dk

Annette Flarup bw.png (1)

Økonomimedarbejder Annette Flarup

Email: aflarup@amnesty.dk

60715_156760604341563_7600327_n.jpg (1)

Økonomimedarbejder Jenny Thostrup

Email: jthostrup@amnesty.dk

CRM driftsansvarlig Dennis Amelung Larsen

Email: dlarsen@amnesty.dk

amal.jpg (1)

CRM projektleder Amal Hassani

Email: ahassani@amnesty.dk

Bettina_220x220.png

Projektkoordinator - på barsel Bettina Stuhr Lindskow

Email: blindskow@amnesty.dk

Anne Camille Dybdal Jørgensen

Email: acdjorgensen@amnesty.dk

Senior projektleder for fonde og partnerskaber Kristina Søs Henriksen

Email: kshenriksen@amnesty.dk

Senior projektleder for fonde og partnerskaber Laura Thatt

Email: lthatt@amnesty.dk

CRM og fundraiser Julie Rosenkvist Krejler

Email: jrkrejler@amnesty.dk

Webansvarlig Anne Kristine Erhardsen

Email: akerhardsen@amnesty.dk

Receptionist Filip-Marko Majkic

Email: fmajkic@amnesty.dk

Senior fundraising rådgiver Peter Rasmussen

Email: prasmussen@amnesty.dk