Mød vores sekretariat medarbejder menneskerettighedsforkæmpere Kontakt Medarbejdere Ansatte

Vi er dansk afdeling af den globale bevægelse Amnesty International
01.
Medarbejdere
trine-christensen_bw.png

Generalsekretær Trine Christensen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

poul.jpg (1)

Økonomichef Poul Danstrup Andersen

Tlf: 33456565 Email: pdandersen@amnesty.dk

portraet3.jpg

HR-chef Elisabeth Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: erasmussen@amnesty.dk

Mobiliserings- og Fundraisingchef Henrik Nørgaard Egelind

Tlf: 33456565 Email: hnegelind@amnesty.dk

Dan Hindsgaul bw.png

Kommunikations- og policychef Dan Hindsgaul

Tlf: 33456565 Email: dhindsgaul@amnesty.dk

erik.jpg (1)

Senior International rådgiver Erik Jenrich Sørensen

Tlf: 33456565 Email: esoerensen@amnesty.dk

anita1.jpg

Sekretariatsleder Anita Andersen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Serviceteamkoordinator Lotte Broberg

Tlf: 33456565 Email: lbroberg@amnesty.dk

Receptionist Regitse Møller Nielsen

Tlf: 33456565 Email: rmnielsen@amnesty.dk

helle_jakobsen_portraet.jpg (1)

Programleder køn, kvinder og LGBTI rettigheder Helle Jacobsen

Tlf: 33456565 Email: hjacobsen@amnesty.dk

15b751f.jpg (1)

Teamleder - Mobilisering & Engagement Jesper Ravn

Tlf: 33456565 Email: jravn@amnesty.dk

stinne.jpg (1)

Teamleder - Policy Stinne Lyager Bech

Tlf: 33456565 Email: sbech@amnesty.dk

claus-juul.jpg

Juridisk konsulent Claus Juul

Tlf: 33456565 Email: Cjuul@amnesty.dk

Sanne Borges_220x220.png

Seniorrådgiver, menneskerettigheder og erhverv Sanne Borges

Tlf: 33456565 Email: sborges@amnesty.dk

lisa.jpg (1)

Seniorrådgiver – Policy: Projektleder, Skriv for Liv Lisa Blinkenberg

Tlf: 33456565 Email: lblinkenberg@amnesty.dk

Simone.jpg

Politisk rådgiver Simone Hald

Tlf: På barsel Email: shald@amnesty.dk

Politisk rådgiver Ida Krogh Mikkelsen

Tlf: På barsel Email: ikmikkelsen@amnesty.dk

cecilie.jpg (1)

Politisk rådgiver Cecilie Gregersen Nielsen

Tlf: 33456565 Email: cgregersennielsen@amnesty.dk

Annette Stubkjæer.jpg

Politisk rådgiver Annette Stubkjær

Tlf: 33456565 Email: astubkjaer@amnesty.dk

Pedel Hussein Abdulle Farayare

Tlf: 33456565 Email: hfarayare@amnesty.dk

Manager for undervisning i menneskerettigheder Michel Banz

Tlf: 33456565 Email: mbanz@amnesty.dk

Telemarketing supervisor Aleksandar Bruun Veljkovic Michelsen

Tlf: 33456565 Email: abvmichelsen@amnesty.dk

ane.jpg (1)

Telemarketing supervisor Ane Tranholm

Tlf: 33456565 Email: atranholm@amnesty.dk

DSC_1327_500x500.png

Pressechef Malene Haakansson

Tlf: 2565 2075 Email: mhaakansson@amnesty.dk

cropped_dsc_6267.jpg (2)

Pressemedarbejder Nora Rahbek Kanafani

Tlf: 25146412 Email: nkanafani@amnesty.dk

Roberto.jpg

Pressemedarbejder Roberto Zacharias

Tlf: 29614486 Email: rzacharias@amnesty.dk

cropped_dsc_6285.jpg (2)

Pressemedarbejder Bjarke Windahl Pedersen

Tlf: 21624437 Email: bwp@amnesty.dk

maria-grabowski.jpg

Projektleder Maria Grabowski

Tlf: På vej Email: mgrabowski@amnesty.dk

john_2007.jpg (1)

Visuel Identitet & fotograf John 'Web' Nielsen

Tlf: 33456565 Email: jweb@amnesty.dk

alf-q.jpg

Teamleder Alf Qvistgaard

Tlf: 33456565 Email: aqvistgaard@amnesty.dk

mette-vinggaard-hellerung.jpg

Major Gift Fundraiser Mette Vinggaard Hellerung

Tlf: 33456565 Email: mvhellerung@amnesty.dk

katrine3220x220.jpg (1)

Kommunikationsrådgiver Katrine Lauritsen

Tlf: 336456565 Email: klauritsen@amnesty.dk

Kampagneleder Ina Holmgaard

Tlf: 33456565 Email: iholmgaard@amnesty.dk

marie.jpg (1)

Head of Social Marie Lykkebo Dreier

Tlf: 33456565 Email: mldreier@amnesty.dk

Amalie.jpg

Content manager Amalie Rolst Christensen

Tlf: 35456565 Email: archristensen@amnesty.dk

Videoproducer Jens Lundby Rasmussen

Tlf: 35456565 Email: jlrasmussen@amnesty.dk

rasmus220x220.jpg (1)

Fundraiser Rasmus Møller Jensen

Tlf: 33456565 Email: rjensen@amnesty.dk

Rebecca Gruner Epstein_220x220.jpg

Kommunikationskonsulent Rebecca Grüner Epstein

Tlf: 31508400 Email: rgepstein@amnesty.dk

pernille.jpg (1)

Youthkoordinator Pernille Bækkel Jensen

Tlf: 33456565 Email: pbjensen@amnesty.dk

Activism organizer Sia Seidler

Tlf: 33456565 Email: sseidler@amnesty.dk

Specialgruppekoordinator Annette Munk Jensen

Tlf: 33456565 Email: amjensen@amensty.dk

mirza1.jpg (1)

Programleder Face2Face Mirza Bajramovic

Tlf: 33456565 Email: mbajramovic@amnesty.dk

tine-tm.jpg

Face2Face administrator Tine Bonde Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: tbrasmussen@amnesty.dk

victor1.jpg

Face2Face programkoordinator Victor Holm Simonsen

Tlf: 33456565 Email: vhsimonsen@amnesty.dk

lea.jpg (1)

Kommunikationskonsulent Lea Bøttger Pedersen

Tlf: 33456565 Email: lbpedersen@amnesty.dk

Face2Lifeline Supervisor Danny Hyld

Tlf: 33456565 Email: dhyld@amnesty.dk

Face2Lifeline Supervisor Line Ingemann Pedersen

Tlf: 33456565 Email: lipedersen@amensty.dk

IT-ansvarlig Andreas Thulin

Tlf: 33456565 Email: athulin@amnesty.dk

Annette Flarup bw.png (1)

Økonomimedarbejder Annette Flarup

Tlf: 33456565 Email: aflarup@amnesty.dk

60715_156760604341563_7600327_n.jpg (1)

Økonomimedarbejder Jenny Thostrup

Tlf: 33456565 Email: jthostrup@amnesty.dk

CRM driftsansvarlig Dennis Amelung Larsen

Tlf: 33456565 Email: dlarsen@amnesty.dk

amal.jpg (1)

CRM medarbejder Amal Hassani

Tlf: 33456565 Email: ahassani@amnesty.dk

Bettina_220x220.png

Projektkoordinator Bettina Stuhr Lindskow

Tlf: 33456565 Email: blindskow@amnesty.dk

Stud. CSR Anne Camille Dybdal Jørgensen

Tlf: 33456565 Email: acdjorgensen@amnesty.dk

Rasmus.png

Projektkoordinator landsindsamlingen Rasmus Hansen

Tlf: 33456578 Email: rhansen@amnesty.dk