Mød vores sekretariat medarbejder menneskerettighedsforkæmpere Kontakt Medarbejdere Ansatte

Vi er dansk afdeling af den globale bevægelse Amnesty International
01.
Medarbejdere
Trine Christensen.JPG

Generalsekretær Trine Christensen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Poul.jpg

Økonomiansvarlig Poul Danstrup Andersen

Tlf: 33456565 Email: pdandersen@amnesty.dk

portræt3.jpg

HR-chef Elisabeth Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: erasmussen@amnesty.dk

Mobiliserings- og Fundraisingchef Henrik Nørgaard Egelind

Tlf: 33456565 Email: hnegelind@amnesty.dk

Kommunikations- og policychef Dan Hindsgaul

Tlf: 33456565 Email: dhindsgaul@amnesty.dk

Anita1.png

Sekretariatsleder Anita Andersen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Serviceteamkoordinator Lotte Broberg

Tlf: 33456565 Email: lbroberg@amnesty.dk

Receptionist Regitse Møller Nielsen

Tlf: 33456565 Email: rmnielsen@amnesty.dk

helle_jakobsen_portraet.JPG

Kampagneleder Helle Jacobsen

Tlf: 33456565 Email: hjacobsen@amnesty.dk

15b751f.jpg

Teamleder - Mobilisering & Engagement Jesper Ravn

Tlf: 33456565 Email: jravn@amnesty.dk

Stinne.jpg

Teamleder - Policy Stinne Lyager Bech

Tlf: 33456565 Email: sbech@amnesty.dk

Claus Juul.jpg

Juridisk konsulent Claus Juul

Tlf: 33456565 Email: Cjuul@amnesty.dk

Joakim_Lundstrom.jpg

Seniorrådgiver - politik og kampagner Joakim Hesse Lundstrøm

Tlf: 33456565 Email: jlundstrom@amnesty.dk

Seniorrådgiver, menneskerettigheder og erhverv Sanne Borges

Tlf: 33456565 Email: sborges@amnesty.dk

Lisa.jpg

Seniorrådgiver – Policy: Projektleder, Skriv for Liv Lisa Blinkenberg

Tlf: 33456565 Email: lblinkenberg@amnesty.dk

Simone.jpg

Politisk rådgiver Simone Hald

Tlf: 33456565 Email: shald@amnesty.dk

Politisk rådgiver Ida Krogh Mikkelsen

Tlf: 33456565 Email: ikmikkelsen@amnesty.dk

cecilie.jpg

Politisk rådgiver Cecilie Gregersen Nielsen

Tlf: På barsel Email: cgregersennielsen@amnesty.dk

Pedel Hussein Abdulle Farayare

Tlf: 33456565 Email: hfarayare@amnesty.dk

Manager for undervisning i menneskerettigheder Michel Banz

Tlf: 33456565 Email: mbanz@amnesty.dk

Programleder - Telemarketing Emilie Marie Christensen

Tlf: 33456565 Email: emchristensen@amnesty.dk

Telemarketing administrator Sia Seidler

Tlf: 33456565 Email: sseidler@amnesty.dk

Telemarketing supervisor Aleksandar Bruun Veljkovic Michelsen

Tlf: 33456565 Email: abvmichelsen@amnesty.dk

Ane.jpg

Telemarketing supervisor Ane Tranholm

Tlf: 33456565 Email: atranholm@amnesty.dk

Cropped_DSC_6267.jpg

Pressemedarbejder Nora Rahbek Kanafani

Tlf: 25146412 Email: nkanafani@amnesty.dk

Roberto.jpg

Pressemedarbejder Roberto Zacharias

Tlf: 29614486 Email: rzacharias@amnesty.dk

Cropped_DSC_6285.jpg

Pressemedarbejder Bjarke Windahl Pedersen

Tlf: 21624437 Email: bwp@amnesty.dk

Portræt ole_hoff-lund_02.jpg

Redaktør og pressechef Ole Hoff-Lund

Tlf: 26838184 Email: ohl@amnesty.dk

John_2007.jpg

Visuel Identitet & fotograf John 'Web' Nielsen

Tlf: 33456565 Email: jweb@amnesty.dk

Alf Q.jpg

Teamleder Alf Qvistgaard

Tlf: 33456565 Email: aqvistgaard@amnesty.dk

Mette Vinggaard Hellerung.jpg

Major Gift Fundraiser Mette Vinggaard Hellerung

Tlf: 33456565 Email: mvhellerung@amnesty.dk

Tasja.jpg

Fundraiser - Direct Marketing ansvarlig Tasja Lunden Hansen

Tlf: 33456565 Email: tlhansen@amnesty.dk

katrine3220x220.jpg

Kommunikationsrådgiver Katrine Lauritsen

Tlf: 336456565 Email: klauritsen@amnesty.dk

Kampagneleder Ina Holmgaard

Tlf: 33456565 Email: iholmgaard@amnesty.dk

Katrine F.jpg

Digital kommunikatør - Lifeline & nyhedsbrev Kathrine Nyboe Flindt

Tlf: 33456565 Email: knflindt@amnesty.dk

Marie.jpg

Digital kommunikatør Marie Lykkebo Dreier

Tlf: 33456565 Email: mldreier@amnesty.dk

Rasmus220x220.jpg

Fundraiser Rasmus Møller Jensen

Tlf: 33456565 Email: rjensen@amnesty.dk

Pernille.jpg

Youthkoordinator Pernille Bækkel Jensen

Tlf: 33456565 Email: pbjensen@amnesty.dk

Erik.jpg

International rådgiver Erik Sørensen

Tlf: 33456565 Email: esoerensen@amnesty.dk

Solveig.jpg

Specialgruppekoordinator Solveig Nisbeth Henriksen

Tlf: 33456565 Email: snhenriksen@amnesty.dk

Niels.profil1.jpg

Webkoordinator Niels Biering Fonsboel

Tlf: 33456565 Email: nfonsboel@amnesty.dk

Mirza1.jpg

Programleder Face2Face Mirza Bajramovic

Tlf: 33456565 Email: mbajramovic@amnesty.dk

Tine TM.jpg

Face2Face administrator Tine Bonde Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: tbrasmussen@amnesty.dk

Victor1.png

Face2Face programkoordinator Victor Holm Simonsen

Tlf: 33456565 Email: vhsimonsen@amnesty.dk

Lea.jpg

Kommunikations- og rekrutteringsansvarlig TM og F2F Lea Bøttger Pedersen

Tlf: 33456565 Email: lbpedersen@amnesty.dk

Kresten.JPG

Face2Lifeline Fundraising Koordinator Kresten Julian Sommer

Tlf: 33456565 Email: kjsommer@amnesty.dk

CharlotteDalgaard.jpg

Face2Face Koordinator Charlotte Dalgaard

Tlf: 33456565 Email: cdalgaard@amnesty.dk

Lasse F2F.jpg

Face2Lifeline Supervisor Lasse Larsen Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: llrasmussen@amnesty.dk

jonatan.jpg

Face2Lifeline Supervisor Jonatan Ørting

Tlf: 33456565 Email: jorting@amnesty.dk

IT-ansvarlig Andreas Thulin

Tlf: 33456565 Email: athulin@amnesty.dk

Annette.jpg

Økonomimedarbejder Annette Flarup

Tlf: 33456565 Email: aflarup@amnesty.dk

60715_156760604341563_7600327_n.jpg

Økonomimedarbejder Jenny Thostrup

Tlf: 33456565 Email: jthostrup@amnesty.dk

CRM driftsansvarlig Dennis Armelung Larsen

Tlf: 33456565 Email: dlarsen@amnesty.dk

Amal.jpg

CRM medarbejder Amal Hassani

Tlf: 33456565 Email: ahassani@amnesty.dk

CRM systemudvikler Bjarne Reinhold Nielsen

Tlf: 33456565 Email: brnielsen@amnesty.dk

Stud. IT Marcus Winther Tanghøj

Tlf: 33456565 Email: mwtanghoj@amnesty.dk

Bettina.jpg

Stud. Fundraising Bettina Lindskow

Tlf: 33456565 Email: blindskow@amnesty.dk

Stud. CSR Anne Camille Dybdal Jørgensen

Tlf: 33456565 Email: acdjorgensen@amnesty.dk