Mød vores sekretariat medarbejder menneskerettighedsforkæmpere Kontakt Medarbejdere Ansatte

Vi er dansk afdeling af den globale bevægelse Amnesty International
01.
Medarbejdere
Trine Christensen.JPG

Generalsekretær Trine Christensen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Poul.jpg

Økonomichef Poul Danstrup Andersen

Tlf: 33456565 Email: pdandersen@amnesty.dk

HR-chef Inger Lise Larsen

Tlf: 33456565 Email: illarsen@amnesty.dk

Mobiliserings- og Fundraisingchef Henrik Nørgaard Egelind

Tlf: 33456565 Email: hnegelind@amnesty.dk

Anita1.png

Sekretariatsleder Anita Andersen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Portræt Lars Normann Jørgensen.JPG

Konsulent Lars Normann Jørgensen

Tlf: 33456565 Email: amnesty@amnesty.dk

Claus Juul.jpg

Juridisk konsulent Claus Juul

Tlf: 33456565 Email: Cjuul@amnesty.dk

Receptionist Lotte Broberg

Tlf: 33456565 Email: lbroberg@amnesty.dk

Koordinator - Medlemsservice Lise Holm Mikkelsen

Tlf: 33456565 Email: lhmikkelsen@amnesty.dk

60715_156760604341563_7600327_n.jpg

Receptionskoordinator Jenny Thostrup

Tlf: 33456565 Email: jthostrup@amnesty.dk

Dan Hindsgaul.jpg

International rådgiver Dan Hindsgaul

Tlf: 33456565 Email: dhindsgaul@amnesty.dk

Sara.jpg

Kampagneleder Sara Haugesen

Tlf: 33456562 Email: shaugesen@amnesty.dk

helle_jakobsen_portraet.JPG

Kampagneleder Helle Jacobsen

Tlf: 33456565 Email: hjacobsen@amnesty.dk

Kampagneleder Ina Holmgaard

Tlf: På barsel Email: iholmgaard@amnesty.dk

Simone.jpg

Kampagneleder Simone Hald

Tlf: 33456565 Email: shald@amnesty.dk

Stinne.jpg

Teamleder - Policy Stinne Lyager Bech

Tlf: 33456565 Email: sbech@amnesty.dk

Joakim_Lundstrom.jpg

Seniorrådgiver - politik og kampagner Joakim Hesse Lundstrøm

Tlf: 33456565 Email: jlundstrom@amnesty.dk

CSR Chefkonsulent Sanne Borges

Tlf: 33456565 Email: sborges@amnesty.dk

cecilie.jpg

Politisk rådgiver Cecilie Gregersen Nielsen

Tlf: 33456565 Email: cgregersennielsen@amnesty.dk

Pedel Hussein Abdulle Farayare

Tlf: 33456565 Email: hfarayare@amnesty.dk

Manager for undervisning i menneskerettigheder Michel Banz

Tlf: 33456565 Email: mbanz@amnesty.dk

Teamleder - Undervisning Lisa Blinkenberg

Tlf: 33456565 Email: lblinkenberg@amnesty.dk

Tasja.jpg

Programleder - Telemarketing Tasja Lunden Hansen

Tlf: 33456565 Email: tlhansen@amnesty.dk

Programleder - Telemarketing Emilie Marie Christensen

Tlf: På barsel Email: emchristensen@amnesty.dk

Tine TM.jpg

Telemarketing administrator Tine Bonde Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: tbrasmussen@amnesty.dk

Telemarketing administrator Sia Seidler

Tlf: På barsel Email: sseidler@amnesty.dk

Telemarketing supervisor Aleksandar Bruun Veljkovic Michelsen

Tlf: 33456565 Email: abvmichelsen@amnesty.dk

Ane.jpg

Telemarketing supervisor Ane Tranholm

Tlf: 33456565 Email: atranholm@amnesty.dk

Cropped_DSC_6267.jpg

Pressemedarbejder Nora Rahbek Kanafani

Tlf: På barsel Email: nk@amnesty.dk

Roberto.jpg

Pressemedarbejder Roberto Zacharias

Tlf: 29614486 Email: rzacharias@amnesty.dk

Cropped_DSC_6285.jpg

Pressemedarbejder Bjarke Windahl Pedersen

Tlf: 21624437 Email: bwp@amnesty.dk

Portræt ole_hoff-lund_02.jpg

Redaktør og pressechef Ole Hoff-Lund

Tlf: 26838184 Email: ohl@amnesty.dk

Alf Q.jpg

Teamleder Alf Qvistgaard

Tlf: 33456565 Email: aqvistgaard@amnesty.dk

Mette Vinggaard Hellerung.jpg

Major Gift Fundraiser Mette Vinggaard Hellerung

Tlf: 33456565 Email: mvhellerung@amnesty.dk

15b751f.jpg

Teamleder - Mobilisering & Fundraising Jesper Ravn

Tlf: 33456565 Email: jravn@amnesty.dk

katrine3220x220.jpg

Kommunikationsrådgiver Katrine Lauritsen

Tlf: 336456565 Email: klauritsen@amnesty.dk

Katrine F.jpg

Digital Fundraiser - Lifeline Kathrine Nyboe Flindt

Tlf: 33456565 Email: knflindt@amnesty.dk

Marie.jpg

Digital kommunikatør Marie Lykkebo Dreier

Tlf: 35456565 Email: mldreier@amnesty.dk

Rasmus220x220.jpg

Fundraiser Rasmus Møller Jensen

Tlf: 33456565 Email: rjensen@amnesty.dk

Pernille.jpg

Youthkoordinator Pernille Bækkel Jensen

Tlf: 33456565 Email: pbjensen@amnesty.dk

Erik.jpg

International rådgiver Erik Sørensen

Tlf: 33456565 Email: esoerensen@amnesty.dk

John_2007.jpg

Web og grafisk designer John 'web' Nielsen

Tlf: 33456565 Email: jweb@amnesty.dk

Niels.profil1.jpg

Webkoordinator Niels Biering Fonsboel

Tlf: 33456939 Email: nfonsboel@amnesty.dk

Koordinator - Lægegruppen Ingrid Westh

Tlf: 33456565 Email: iwesth@amnesty.dk

Mirza1.jpg

Programleder Face2Face Mirza Bajramovic

Tlf: 33456565 Email: mbajramovic@amnesty.dk

Victor1.png

Face2Face programkoordinator Victor Holm Simonsen

Tlf: 33456565 Email: vhsimonsen@amnesty.dk

Lea.jpg

Face2face programkoordinator Lea Bøttger Pedersen

Tlf: 33456565 Email: lbottger-pedersen@amnesty.dk

Face2Face Koordinator Frida Starup Jepsen

Tlf: 33456565 Email: fsjepsen@amnesty.dk

Malou.jpg

Face2Face Supervisor Malou Friis

Tlf: 33456565 Email: mfriis@amnesty.dk

Face2Lifeline Supervisor Luna Steen Hansen

Tlf: 33456565 Email: lshansen@amnesty.dk

Niels1.jpg

Face2Face supervisor Niels Asger Svensson

Tlf: 33456565 Email: nasvensson@amnesty.dk

IT-ansvarlig Andreas Thulin

Tlf: 33456565 Email: athulin@amnesty.dk

Annette.jpg

Økonomimedarbejder Annette Flarup

Tlf: 33456565 Email: aflarup@amnesty.dk

Økonomimedarbejder Anna Broager Posche

Tlf: 33456565 Email: abposche@amnesty.dk

CRM driftsansvarlig Dennis Armelung Larsen

Tlf: 33456565 Email: dlarsen@amnesty.dk

CRM systemudvikler Bjarne Reinhold Nielsen

Tlf: 33456565 Email: brnielsen@amnesty.dk

Solveig.jpg

Stud. v. Lægegruppen Solveig Nisbeth Henriksen

Tlf: 33456565 Email: snhenriksen@amnesty.dk

Stud. IT Marcus winther Tanghøj

Tlf: 33456565 Email: mwtanghoj@amnesty.dk

Amal.jpg

Stud. CRM Amal Hassani

Tlf: 33456565 Email: ahassani@amnesty.dk

Line R.jpg

Stud. CRM Line Rasmussen

Tlf: 33456565 Email: lrasmussen@amnesty.dk

Stud. Kampagne Sophia Wathne

Tlf: 33456565 Email: swathne@amnesty.dk